Christmas Bowl – Teams!

Droga Royal Family!

🏈 Z dumą oznajmiamy: drużyny na tegoroczny Christmas Bowl zostały rozlosowane!

Rozgrywający zapoznają już swoich zawodników z rozpisanymi zagrywkami, przygotowanymi tak by, jak najlepiej wykorzystać ich atuty. Kibice zaś, szykują się na futbolową ucztę, w której wezmą udział już jutro! ✨Christmas Bowl, to cykliczna impreza odbywająca się od lat w weekend przed świętami, na której w formie futbolowego pikniku mierzą się drużny składające się z zawodników, trenerów i przyjaciół Kings.

Czy można pożegnać odchodzący futbolowy rok w lepszy sposób niż rzuceniem jeszcze paru piłek? 😉

Jeżeli zapomnieliście się zapisać, to nic straconego! Każdy, kto stawi się w dniu turnieju przed godziną dziesiątą, będzie miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na boisku!

Losowanie składów, transmitowane było na wewnętrzym kanale Kings i cieszyło się powodzeniem tak dużym, że zmotywowało nas do paru nowych pomysłów! Obserwujcie nasze Social Media, a na pewno się nie zawiedziecie!

🇺🇸English below⬇️

Dear Royal Family!

🏈 We proudly announce that the teams for this year’s Christmas Bowl have been drawn!

The Quarterbacks familiarize their players with their playbooks, prepared to make the best use of their players’ strengths. The fans are preparing for a football feast in which they will participate tomorrow!

✨Christmas Bowl is a cyclical event that has been held for years on the weekend before Christmas, where teams consisting of players, coaches and friends of the Kings compete in the form of a football picnic.

Is there a better way to say goodbye to the passing football year, than by throwing a few more balls? 😉

If you forgot to sign up, don’t worry! Everyone who shows up before ten o’clock on the tournament day will have the opportunity to present their skills on the pitch!

Teams Draft was broadcast on the internal Kings channel and was so successful that it motivated us to come up with a few new ideas! Follow our Social Media, and you will not be disappointed!